Новини

Резултати от Фолклорно надиграване "Я тропнете, да тропнем!"

На 01 март 2014 г., в Деня на самодееца, Спортен комплекс „Правец” бе  домакин на Фолклорното надиграване „Я тропнете, да тропнем!”, организирано от Международна фестивална програма „Приятели на България” и Община Правец, под почетния патронаж на кмета на общината.

Над 1000 участника от 44 клуба представиха по две хора, едното от които от шопската етнографска област.

Съставите танцуваха пред жури в състав:

Председател: Петя Александрова - хореограф и педагог в Национално училище за танцово изкуство – град София и носител на наградите: златна лира на Синдиката на българските учители и сребърна лира на Съюза на музикалните и танцови дейци;

Членове: Доц. Красимир Петров - преподавател в Нов български университет и председател на Сдружението на танцовите дейци, носител на „Златна лира” на СБМТД и Димитър Манов - дългогодишен ръководител и хореограф на Аснамбъла на строителни войски,  настоящ ръководител на Ансамбъл „Тамборица“ и носител на фолклорен Оскар за 2012 година.

Емоционалните изпълнения и оспорваната надпревара провокираха г-н Цветан Иванов, управител на Програма „Приятели на България” да увеличи предварително обявения награден фонд от 3 000 лв., осигурявайки и пет поощрителни награди.

Резултати от Фолклорно надиграване „Я тропнете, да тропнем!”, 1 март 2014 г.:


Първа награда – грамота, плакет и парична премия от 1 500 лв.

Клуб за народни танци „Мера Денс”, гр. София 

Ръководители: Радостина Василева и Мариян Василев

Хореографите получават и специалната награда на Община Правец - уикенд за двама в RIU Pravets Resort.


Втора награда – грамота, плакет и парична премия от 1 000 лв.

Школа по народни танци „Фолклорика”, гр. София 

Ръководител: Евелина Павлова


Трета награда – грамота, плакет и парична премия от 500 лв.

Фолклорно студио „Пълдин”, гр. Пловдив 

Ръководители: Елена Димитрова и Емануил Синджирлиев


Поощрителни награди – грамота и парична премия от 100 лв.

1. Клуб за хора и народни танци при Лесотехнически университет, гр. София, ръководители: Илиян Йорданов и Мария Йорданова;

2. Фолклорна формация „Шевица”, гр. София, ръководител: Петър Ангелов ;

3. Школа за български народни танци „Ритъм 7/8”, гр. Варна, ръководител: Маргарита Киндова ;

4. Фолклорен ансамбъл „Родолюбие”, гр. Кюстендил, ръководител: Симеон Васев;

5. Клуб по народни танци „Рила”, гр. Дупница, ръководител: Кирил Амбарков.


Награда за най- артистично изпълнение

Танцов клуб „Гайтани”, гр. София 

Ръководители: Мария Лъджева и Асен Атанасов


Награда за най – оригинално изпълнение

Клуб за хора и народни танци „На мегдана”, гр. София

Ръководител: Даниел Костов


Награда за най – добро изпълнение на шопско хоро

Фолклорен танцов клуб „Българско хоро”, гр. Плевен 

Ръководители: Олга Мустакова и Минко Мустаков


Награда на медийния партньор

Денс Мания Център

Ръководител: Георги Рангелов 


Ръководителите на състави могат да се запознаят с протоколите на журито в офиса на Фестивална програма "Приятели на България".

Честито на наградените! На всички участници, приятели на българския фолклор и истински приятели на България желаем здраве и успехи!