Новини

Резултати от практическа част на VIII Конкурс за специалисти, работещи в извънкласни и извънучилищни дейности - "Ден на таланта"

Награди на Международна фестивална програма “Приятели на България”

1. Категория “Изкуства в детската градина”

Първа награда - Бойка Владимирова Софийска, директор на ЦДГ № 129 “Приказен свят”, гр. София;

Втора награда – Невена Руменова Димитрова, Детски център “Усмивка”, гр. София;

2. Категория “Извънкласни дейности”

Специална награда “Приятели на България” – GRANDPRIX /грамота и парична премия от 500 лв./ - Тодор Стоименов Цачев, ръководител на Марчинг бенд “Marching Stars”, СОУ “Св. Паисий Хилендарски”, гр. Златица

Първа награда:

Виолин Велков Неделчев и Николай Николов – учители в 143 ОУ “Георги Бенковски”, гр. София;

Петър Стефанов Францов, ръководител на Духов оркестър, СОУ “Любен Каравелов”, гр. Копривщица.

Втора награда – Веска Атанасова, ръководител на Музикално-театрално студия “Усмивка”, СОУ “Д-р Петър Берон”, гр. Пазарджик;

Трета награда:

Надя Ангелова Цветкова-Филева и Вероника Вескова Петкова, ръководители на група “LIBRIVOX”, ПГАВТ “А. С. Попов”, гр. София

Галина Иванова Димитрова, ръководител на Мажоретен състав и Мая Петрова Вутева, ръководител на група „Смехоранчета” - СОУ “Васил Левски”, гр. Ябланица

3. Категория “Извънучилищни дейности”

Специална награда “Приятели на България” – GRANDPRIX /грамота и парична премия от 500 лв./ - Иванка ЦуреваДимана Боянова, Боян Боянов, Васил Георгиев– Фолклорен ансамбъл “Бобов дол”, Народно читалище “Миньор-2006”, гр. Бобов дол, с главен художествен ръководителАнтоанета Данова

Първа награда:

Маргаритка Йорданова Шишкова, ръководител на Куклен театър “Палечко”, ОДК – Варна;

Сия Стефанова Папазова, ръководител на ДЮТ “Златното ключе”, ОДК - Варна.

Втора награда – Бинка Александрова Георгиева, ръководител на Детска вокална група “Камбанки”, Народно читалище “Елин Пелин 1896”, гр. Елин Пелин

Трета награда:

Мариана Димитрова Вълчева, ръководител на Клуб за народни хора “Нашенчета”, Ученическо общежитие, гр. Ловеч;

Наска Ангелова Манолова, помощник-директор на Обединени ученически общежития, гр. Хасково.


Награди на Министерството на образованието и науката

1. Категория “Изкуства в детската градина”

ЦДГ № 129 “Приказен свят”, гр. София - Бойка Владимирова Софийска, директор

2. Категория “Извънучилищни дейности”

ОДК – Петрич, художествени ръководители на групи:

Велик Владимиров Дайреджиев – учител; ръководител на музикален клуб;

Станка Иванова Иванова, директор, ръководител на КТ „Радостино” ;

Мария Огнянова Чангова – Фроликова -  учител, ръководител на Танцов състав „Гергьовче”.

3. Категория “Извънкласни дейности”

139 ОУ “Захарий Круша”, гр. София, педагози:

Дора Величкова Стоименова -  старши учител;

Веселин Стоянов Стоянов  - старши учител;

Снежанка Любенова Петрова – ръководител на Денс клуб „Фолклорна дъга”;

Боряна Георгиева Николова – ръководител на Танцова група „ВИВА ФОЛКЛОРИЯ”.


Награди на Областния управител на Софийска област

ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”, с. Априлово:

Лава Трифонова Коцева – директор, Венета Таскова – учител, Мая Иванова – учител;

ОУ “Васил Левски”, гр. Правец:

Илиана Маринова Котова – директор, Миглена Батанова – учител;

СОУ “Любен Каравелов”, гр. Копривщица – Мария Павлова Мухова - учител;

ОУ “Никола Йонков Вапцаров”, гр. Ботевград:

Петя Кочкова – директор;

Лилия Йорданова Костадинова, старши учител;

Татяна Василева Цонкова, старши учител;

Димка Тодорова Цолова, старши учител;

Незабравка Димова Проданова, старши учител;

Станка Иванова Тодорова, старши учител;

Катя Иванова Христова, старши учител;

Грета Цветанова Кръстанова, старши учител.

ОУ „Любен Каравелов”, с. Трудовец:

Мая Пенчева – директор и Румяна Лазарова – възпитател;

ДВГ “Средногорски звън”, Община Челопеч – Невелина Николова Сараджова – художествен ръководител на Детска вокална група „Средногорски звън”;

СОУ “Христо Ботев”, гр. Ихтиман – Магдалина Валентинова Тенекева, ръководител на Детски фанфарен оркестър.


Награди на Националния дворец на децата

Мария Кирилова Атанасова – ръководител на клуб “Прометей”, Ученическо общежитие, гр. Ловеч;

Станка Иванова Иванова – ръководител на Куклен театър “Радостино”, директор на ОДК - Петрич;

Малинка Ганчева Ганчева – ръководител на Театрално училище при Дом на Енергетика, “АЕЦ Козлодуй” ЕАД.


Всички състави, групи, представили дейността на своите преподаватели ще получат грамоти за отлично представяне в Деня на таланта.


Комисия:

Председател: Грета Ганчева – директор на дирекция „Достъп до образование и подкрепа на развитието“, МОН

Членове:

Ваня Балчева – Международна фестивална програма „Приятели на България“;

Мари Агасян  - Международна фестивална програма „Приятели на България“, вокален педагог;

Тотка Иванова  – държавен експерт, Дирекция ДОПР, МОН;

Татяна Досева  - директор на Националния дворец на децата;

Антоанета Асенова – старши експерт в Регионален инспекторат по образованието, София - град; хореограф.


Наградите ще бъдат връчени на официална церемония в Министерството на образованието и науката, на 25 март 2015 г., от 14.00 часа.