Новини

Резултати от IX Конкурс за специалисти, работещи в извънкласни и извънучилищни дейности - практическа част

НАГРАДИ НА МЕЖДУНАРОДНА ФЕСТИВАЛНА ПРОГАРАМА „ПРИЯТЕЛИ НА БЪЛГАРИЯ”

/грамоти и предметни награди/

Категория „Инструментална музика“

Първа награда Надежда Ничева,ръководител на оркестър при ОДЗ № 3 „Теменуга“, гр. Казанлък и Стефка Денева, вокален педагог, ОДЗ № 3 „Теменуга“, гр. Казанлък


Категория „Вокална музика“, средна възрастова група

Първа награда – Снежана Донева и Димитър Донев, старши учители, ВГ „Бамбини“ при Общински детски комплекс, гр. Пловдив

Първа награда Невелина Сараджова, вокален педагог, ръководител на ДВГ „Средногорски звън“, с. Челопеч, Софийска област

Втора награда Росица Богословова, старши учител по музика, ръководител на ВГ „Славееви гласове“, 5.СОУ „П. Р. Славейков“, гр. Перник

Втора награда Елиз Гагосян, учител по музика, ръководител на ВГ при ОУ „Виктория и Киркор Тютюнджян“, гр. Пловдив

Втора награда Любомира Тодорова, ръководител на ДВГ „Алабаланица“ при Читалище „Светлина – 1906“, с. Владая, Столична община

Трета награда – Николай Николов, учител по музика, ръководител на ВГ „Славейче“, 143.СОУ Георги Бенковски“, гр. София

Трета награда Николинка Байкова – Димитрова, учител, ръководител на ЛМС „Песенна дъга“ при СОУ „Васил Левски“, гр. Брезник, област Перник


Категория „Вокална музика“, младша възрастова група

Първа наградаСашка Спасова, учител и Елена Ножарова, директор – ОДЗ „Вяра, Надежда и Любов“, с. Горна Малина, Софийска област

Втора наградаВеличка Чаушева, вокален педагог, ВГ „Омайниче“, ОДЗ № 95 „Омайниче“, гр. София

Втора наградаСтоян Кърчев, начален учител, възпитател, ръководител на ВГ – Iклас, 143.СОУ Георги Бенковски“, гр. София

Трета наградаМария Тодорова, директор и вокален педагог на ВГ „Веселите ноти“ при Артистична „MuzArto“ Академия


Категория „Народен танц“

Първа награда Анета Артинова Мададжиян, директор на ОДЗ № 3 „Теменуга“, гр. Казанлък и Ваня Минчева, хореограф, ТС „Теменуга“ при ОДЗ №3 „Теменуга“, гр. Казанлък

Първа награда Стефка Иванова, учител, ръководител на ТК „Богоровци“ при ЕГ „Д-р Иван Богоров“, гр. Димитровград

Трета награда Лидия Рангелова, учител, ръководител на ФС „Дъга“, ОУ „Христо Ботев“, с. Гълъбник, област  Перник


Категория „Модерен танц“

Първа награда – Димитрина Георгиева, учител, ръководител на Клуб „Мания“ при Общински детски комплекс, гр. Петрич

Втора награда – Невена Димитрова, педагог, ръководител на ТС „Невиданс“, гр. София


Категория „Мажоретен танц“

Първа наградаРозалия Нанкова, старши учител, ръководител на Мажоретен състав при СОУ „Вичо Грънчаров“, гр. Горна Оряховица

Втора наградаГалина Колева, старши учител по музика, ръководител на Мажоретен състав при НУ „Димитър Благоев“, гр. Стара Загора


Категория „Изобразително и приложно изкуство“

Първа награда – Ангел Минчев, учител, ръководител на Школа „Дърворезба“ при Общински детски комплекс, гр. Шумен

Втора награда Диана Пилева, учител, ръководител на група „Заедно творим“, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Стрелци, област Пловдив


Категория „Театър“- младша възрастова група

Първа награда- Мая Стоянова, ръководител на ТС „Еделвайсчета“, ОДЗ № 6 „Еделвайс“, гр. Казанлък


Категория „Театър“- средна възрастова група

Първа награда Маргарита Шишкова, старши учител, ръководител на Куклен театър „Палечко“ при Общински детски комплекс, гр. Варна

Втора награда Димитрина Докова, ръководител на ТФ „PlayТеатър“, гр. Пловдив

Втора награда Мая Колева, директор на ОУ „Неофит Рилски“, гр. Габрово и Виктория Петрова, ръководител на ДТС „Вълшебник“ при ОУ „Неофит Рилски“, гр. Габрово


Категория „Театър“- старша възрастова група

Първа награда – Сия Папазова, учител, ръководител на ДЮТ „Златното ключе“ при Общински детски комплекс, гр. Варна

Втора наградаВероника Петкова, старши учител по БЕЛ ръководител на ТГ „LibriVox“ при ПГАВТ „А. С. Попов“, гр. София

Трета наградаАнна Царева, старши учител по БЕЛ, Борислав Кабуров, старши учител по музика и Георги Чебишев, старши учител по изобразително изкуство, Арт Студио „Арлекин“ при СОУ „Св. Седмочисленици“, гр. Пловдив

Поощрителна наградаВаня Господинова, учител по БЕЛ, ръководител на Ученически театър „Чудомир“ при СОУ „Гео Милев“, гр. Раднево, област Стара Загора


Категория „Театър“- музикален театър

Първа награда Ели Грозева, директор на ЦДГ „Деница“, гр. Пловдив и Светлана Рангелова, старши учител по музика, ръководител на Музикален театър „Деница“ при ЦДГ „Деница“, гр. Пловдив


Категория „Пресъздаване на народни обичаи“

Първа награда Магдалина Тенекева, старши учител по музика и Иван Тенекев, старши учител по изобразително изкуство, СОУ „Христо Ботев“, гр. Ихтиман

Втора награда Анета Хаджиева - Митова, учител, ръководител на Клуб „Родолюбие“ при Общински детски комплекс, гр. Петрич

Трета награда Стефка Иванова, художествен ръководител на ДФГ „Добричанче“ при НЧ „Нов път 2011“, с. Добрич, област Хасково


НАГРАДИ НА ОБЛАСТНИЯ УПРАВИТЕЛ НА СОФИЙСКА ОБЛАСТ

Лава Коцева, директор на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Априлово и Валентин Симеонов, начален учител, ръководител на Група „Фют“ при ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Априлово;

Светла Милошева, хореограф, ОДЗ „Вяра, Надежда и Любов“, с. Горна Малина;

Вероника Христова, учител по музика, ръководител на ДВГ „Ихтиманските гласове“, ОУ „Димчо Дебелянов“, гр. Ихтиман

Боряна Нешкова, диригент на Детски хор „Бонка Големанова“ при НЧ „Христо Ботев 1884“, гр. Ботевград


НАГРАДИ НА НАЦИОНАЛНИЯ ДВОРЕЦ НА ДЕЦАТА

Мирянка Найденова – ръководител на Театрална школа при Общински детски комплекс, гр. Смолян;

Красимира Софенкова – директор на Център за работа с деца, гр. Котел и Таня Косева, педагог, ръководител на ТГ „Арлекино“ при ЦРД, гр. Котел


Председател:         Грета Ганчева – директор на дирекция „Достъп до образование и подкрепа на развитието”, МОН

Членове:                  1. Ваня Балчева – Международна фестивална програма „Приятели на България”

                                    2. Мари Агасян – Международна фестивална програма „Приятели на България”

                                    3. Дима Иванова – Международна фестивална програма „Приятели на България”

                                    4. Татяна Досева – Директор на Националния дворец на децата;

                                    5. Тихозар Кръстев – младши експерт, дирекция „ДОПР”, МОН;

                     6. Антоанета Асенова – главен експерт, РИО – София-град, хореограф.


Наградите ще бъдат връчени в Министарството на образованието и науката, м. април 2016 г.