Новини

РЕЗУЛТАТИ ОТ ТРЕТО ФОЛКЛОРНО НАДИГРАВАНЕ "Я ТРОПНЕТЕ, ДА ТРОПНЕМ", гр.Сливница /02.04.2016 г./

На 02 април 2016 г. Спортна зала „Арена Сливница”, гр. Сливница бе домакин на Третото Фолклорно Надиграване „Я тропнете, да тропнем!”, организирано от Международна фестивална програма „Приятели на България”, под Патронажа на Областния управител на Софийска област и с любезното домакинство на Община Сливница.

Над 700 участника от 31 клуба взеха участие в конкурса.

  

Съставите танцуваха пред жури в състав:

Г-жа Елиянка Михайлова, Председател Директор на Дирекция „Сценични изкуства и художествено образование” при Министерство на културата, Република България.

 Г-н Асен Павлов - Главен художествен ръководител на специалност "Български танци” в Национално  училище за танцово изкуство – София, Арт  директор и главен хореограф на Ансамбъл „Чинари“ и носител на наградите: Златна книга  за принос към Българската култура, Златен медал на Федерацията на европейските карнавални градове  и  Сребърна лира  на  Съюза на музикалните и танцови дейци.

Г-н Богомил Тодоров - Завършил български народни танци в класа на доц. Йордан Янакиев, работил под ръководството на Димитър Манов в ансамбъла на Строителни войски, в ансамбъла на Българската армия под ръководството на н.а. Методи Кутев, работил като артист - солист и понастоящем репетитор в Национален фолклорен ансамбъл "Филип Кутев", участва в спектакъла "За народното творчество" на Камен Донев, основател и ръководител на фолклорен клуб "Баядери" гр.София.

Резултати от Трето фолклорно надиграване „Я тропнете, да тропнем!”, 02 април 2016 г.:

КАТЕГОРИЯ – УЧАСТНИЦИ НАД 16 ГОДИНИ, МАЛКИ ГРУПИ

Първа награда – грамота и парична премия от 600 лв.

Танцов ансамбъл  „Слънце” при НЧ „Слънце – 1879г.”, гр. Ихтиман, Ръководители: Анелия Нейкова, Владислав Василев

Втора награда – грамота и парична премия от 400 лв.

Танцова формация „Шопе”, с. Горна малина, Ръководители: Ива и Николай Илиеви

Трета награда – грамота и парична премия от 200 лв.

Танцова група „ФОЛКПАЛИТРА” при НЧ „Димитър Динев – 1937г.”, гр. София, Ръководители: Зоя Григорова, Ивайло Вълков


КАТЕГОРИЯ УЧАСТНИЦИ НАД 16 ГОДИНИ, ГОЛЕМИ ГРУПИ

Първа награда – грамота и парична премия от 800 лв.

Ансамбъл „Бобов дол” при НЧ „Миньор – 2006г.”, гр. Бобов дол, Ръководители: Антоанета Асенова, Васил Георгиев

Втора награда – грамота и парична премия от 600 лв.

Клуб за народни танци „МЕРА ДЕНС”, гр. София, Ръководители: Радостина Костадинова, Елеонора Василева, Мариян Василев

Трета награда – грамота и парична премия от 400 лв.

Школо за български народни танци и хора „ШЕВИЦА”, гр. София, Ръководител: Петър Ангелов


 КАТЕГОРИЯ УЧАСТНИЦИ ПОД 16 ГОДИНИ

Първа награда – грамота и парична премия от 300 лв.

Школа за народни танци „Бобов дол” при НЧ „Миньор – 2006”, гр. Бобов дол, Ръководители: Антоанета Асенова, Васил Георгиев

Втора награда – грамота и парична премия от 200 лв.

Детски танцов състав „Царичина”, с. Рибарица, Община Тетевен, Ръководител: Лиляна Дакова

Трета награда – грамота и парична премия от 100 лв.

Танцов състав „Гергьовче” при ОДК, гр. Петрич, Ръководител: Вера Калаксъзова


            НАГРАДИ НА ОБЛАСТНИЯ УПРАВИТЕЛ НА СОФИЙСКА ОБЛАСТ:

Награда за най – добро изпълнение на хоро от Шопската Етнографска Област:

Танцова група „ФОЛКПАЛИТРА” при НЧ „Димитър Динев – 1937г.”, гр. София, Ръководители: Зоя Григорова, Ивайло Вълков

Награда за най – добро комплексно изпълнение на група от Софийска област:

Детски танцов състав „Ритмика” при НЧ „Мелдия – 2012”, гр. Драгоман, Ръководители: Димитър Кръстанов, Северина Кирова, Моника Маркова

Школа за народни танци „Бобов Дол” при НЧ „Миньор – 2006 г”, гр. Бобов Дол, Ръководители: Антоанета Асенова, Васил Георгиев

Фолклорна група „Стар Мерак”, гр. Етрополе, Ръководител: Николай Сейменаров.

Награда за най – малък участник в Надиграването: 

Димитър Асенов Цветанов, 6 години, 

Детски танцов състав към НЧ „Светлина – 1919”, с. Алдомировци, Ръководители: Веселин Маргаритов, Виолина Ангелова

Специална награда на Областния управител на Софийска област – г-жа Росица Иванова:

Клуб за хора и ръченици „Боговица”, гр. София, Ръководители: Цветанка Арсова, Виктория Арсова. 


НАГРАДИ НА ОБЩИНА СЛИВНИЦА:

Уикенд за двама в Къща за гости „Даная”, с. Алдомировци  Любомир Стоянов, ръководител на Танцова група „Оро на Дворо”, гр. София;

Уикенд за двама в Къща за гости „Алексиева къща”, с. Гургулят  Елена Бачева, ръководител на Танцова формация „Български огън”, гр. София;

Уикенд за двама в Къща за гости „Рубин”, с. Алдомировци – Димитър Налбантов, ръководител на Фолклорна танцова формация „БИС”, гр. Батак;

ГРАМОТА И ПОЧЕТЕН ПЛАКЕТ НА ОБЩИНА СЛИВНИЦА:

Танцова формация „Пендар”, гр. Пазарджик, Ръководител: Емил Иванов;

Школа за народни танци „Севдице”, гр. София, Ръководител: Лора Яворова;

Детски танцов състав „Ритмика”при НЧ „Мелодия - 2012 гр. Драгоман, Ръководители: Димитър Кръстанов, Северина Кирова, Моника Маркова.


Наградите бяха връчени лично от г-жа Росица Иванова, Областен управител на Софийска област , г-н Цветан Иванов, управител на Международна фестивална програма „Приятели на България” и г-н Васко Стоилков, кмет на Община Сливница.


За доброто партньорство в името на българската култура и фолклорни традиции, г-жа Росица Иванова отличи с плакети на Областния управител на Софийска област г-н Цветан Иванов и г-н Васко Стоилков.

Честито на наградените! На всички участници, приятели на българския фолклор и истински приятели на България желаем здраве и успехи!

Ръководителите на състави могат да се запознаят с протоколите на журито в офиса на Фестивална програма "Приятели на България".