Новини

РЕЗУЛТАТИ ОТ ВТОРО ФОЛКЛОРНО НАДИГРАВАНЕ "Я ТРОПНЕТЕ, ДА ТРОПНЕМ", гр. Правец /28.02.2015г./

На 28 февруари 2015 г. Спортен комплекс „Правец” бе домакин на Второто Фолклорно Надиграване „Я тропнете, да тропнем”, организирано от Международна фестивална програма „Приятели на България”, под Патронажа на Областния управител на Софийска област и с любезното домакинство на Община Правец.

Над 600 участника от 31 клуба представиха по две хора, едното от които от шопската етнографска област.

Съставите танцуваха пред жури в състав:

Председател: Асен Павлов - Главен художествен ръководител на специалност "Български танци" в Национално училище за танцово изкуство – София, Арт  директор и главен хореограф на Ансамбъл "Чинари“ и носител на наградите: Златна книга за принос към Българската култура, Златен медал на Федерацията на европейските карнавални градове и Сребърна лирана Съюза на музикалните и танцови дейци.

Членове: Проф. Д-р Антон Антонов - ръководител на катедра "Хореография" в Академия за музикално,танцово и изобразително изкуство,гр. Пловдив. Балетмайстор и солист на Ансамбъл "Тракия", хореограф и постановчик на утвърдени танцови постановки в професионални и самодейни фолклорни ансамбли, г-жа Петя Александрова  - хореограф и педагог в Национално училище за танцово изкуство – град София и носител на наградите: Златна лира на Съюза на българските учители и Сребърна лира на Съюза на музикалните и танцови дейции г-жа Антоанета Асенова– хореограф и педагог. Дългогодишен солист в Държавен ансамбъл „Пирин“. Носител на голямата международна награда от Програмата Младежта в действие за 2007г.,носител на специалната награда от международния фестивал за изкуства – Музите,главен координатор на ЦИОФ-България и главен художествен ръководител на ансамбъл "Бобов дол".

Резултати от Второ Фолклорно надиграване „Я тропнете, да тропнем”, 28 февруари 2015 г.:

КАТЕГОРИЯ 16 +, МАЛКИ ГРУПИ


Първа награда – грамота и парична премия от 700 лв.

Танцова Формация „Шопе”, Община Горна Малина, Ръководител: Снежана Серафимова

Втора награда – грамота и парична премия от 500 лв.

Фолклорен Танцов Клуб „Седенчица”, гр. Пловдив, Ръководител: Нели Карабахчиева

Трета награда – грамота и парична премия от 300 лв.

Фолклорна Танцова Формация „БИС”, гр. Батак, Ръководител: Димитър Налбантов

 

КАТЕГОРИЯ 16 +, ГОЛЕМИ ГРУПИ


Първа награда – грамота и парична премия от 1000 лв.

Клуб за народни танци „МЕРА ДЕНС”, гр. София, Ръководители: Елена Василева, Радостина Костадинова, Мариян Василев

Втора награда – грамота и парична премия от 600 лв.

Клуб за български танци „ГАЙТАНИ”, гр. Пловдив, Ръководител: Ани Юрукова, Станислав Станчев, Иван Кривонозов

Трета награда – грамота и парична премия от 400 лв.

Школа за народни танци „Фолклорика”, гр. София, Ръководител: Евелина Павлова

КАТЕГОРИЯ ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ


Първа награда – грамота и парична премия от 250 лв.

Детско – юношески танцов ансамбъл „РИЛА”, гр. Дупница, Ръководители: Кирил Амбарков

Втора награда – грамота и парична премия от 150 лв.

Детска танцова формация „ДЕТЕЛИНКИ”, гр. Самоков, Ръководител: Кирил Славов

Трета награда – грамота и парична премия от 100 лв.

Детски танцов състав „ЛЪЖАНЧТА”, с. Трудовец, Община Ботевград, Ръководител: Иван Каменополски

КАТЕГОРИЯ ДЕЦА 12 ДО 16 ГОДИНИ


Първа награда – грамота и парична премия от 250 лв.

Детска фолклорна школа „Фолклорика”, гр. София, Ръководители: Антоанета Павлова, Евелина Павлова, Мариана Зафирова

Втора награда – грамота и парична премия от 150 лв.

Детски танцов състав „ЦАРИЧИНА”, с. Рибарица, Община Тетевен, Ръководител: Лиляна Дакова

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ:


            ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ НА СОФИЙСКА ОБЛАСТ:

1.    Награда за най – добро изпълнение на хоро от Шопската Етнографска Област:

                       - Танцова Формация „Шопе”, Община Горна Малина, Ръководител:  Снежана Серафимова.

2.    Награда за най – добро комплексно изпълнение на група от Софийска област:

-       Детска танцова формация „ДЕТЕЛИНКИ”, гр. Самоков, ръководител: Кирил Славов;

-       Фолклорна школа „Бояна”, гр. Правец, ръководител: Яна Ковачева.

3.    Награда за най – малък участник в Надиграването: 

                        -       Ванеса Цветанова, Фолклорна школа „Бояна”, гр. София, ръководител: Яна Ковачева.

4.    Специална награда на Областния управител на Софийска област – г-жа Росица Иванова:

                        -       Танцов клуб „Хоро”, гр. Козлодуй, ръководител: Тодор Първолов.

 

             ОБЩИНА ПРАВЕЦ:

1.    Награда за най – артистично изпълнение:

-        Детско – юношески танцов ансамбъл „Рила”, гр. Дупница, ръководител: Кирил Амбарков;

-       Фолклорно танцова формация „БИС”, гр. Батак, ръководител: Димитър Налбантов.

2.    Награда за най – оригинално изпълнение:

-       Детски танцов състав „Царичина”, с. Рибарица, Община Тетевен, ръководител: Лиляна Дакова;

-       Танцов състав „30+”, с. Згориград, ръководител: Георги Евденов.

3.    Специална награда на Кмета на Община Правец – г-н Румен Гунински - уикенд за двама в RIU Pravets Resort:

                        -       Танцова формация „Шопе”, Община Горна Малина.

Ръководителите на състави могат да се запознаят с протоколите на журито в офиса на Фестивална програма "Приятели на България".

 

Честито на наградените! На всички участници, приятели на българския фолклор и истински приятели на България желаем здраве и успехи!